Informator Turystyczny
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Prowadzimy w Polsce Dystrybucję Map:

Słowacja

Węgry

Rumunia

 

Polecamy Karpaty Ukraińskie

Werchowyna - Męskie Głosy - Pieśni Kozackie

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 33,99 zł 33.99 PLN
quantity szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)
Producent: -
Kod produktu: 1097

Opis

Werchowyna
Męskie Głosy - Pieśni Kozackie

Płyta CD Audio

Muzyka: Tradycyjna

 
Zaczęło się w latach dziewięćdziesiątych XX w. od towarzyskich spotkań przy ognisku, grania na gitarze i śpiewania łemkowskich pieśni. Potem, gdy występowaliśmy już jako zespół (czasem w dużych, nawet ponad dwudziestoosobowych składach) śpiewaliśmy i graliśmy utwory z całego terenu Ukrainy, ale też białoruskie i polskie. Już wtedy pojawiały się w naszym repertuarze utwory tylko śpiewane, a nawet typowo męskie. Na przełomie wieków odstawiliśmy instrumenty definitywnie i skupiliśmy się na pięknych, wielogłosowych pieśniach. Po piętnastu latach zrodził się pomysł zebrania repertuaru i stworzenia płyty całkowicie męskiej. Początkowo wydawał się szalony, ale po wielu miesiącach intensywnej pracy udało się go wreszcie zrealizować.

Płyta "Męskie głosy" zawiera głównie wielogłosowe, stare piosenki kozackie. Nie mogło tu zabraknąć tak lubianych przez kozaków szczedriwek, pieśni wojskowych, o nieszczęśliwej miłości a także piosenek religijnych.

Z początkowego okresu naszego grania odświeżyliśmy piosenkę "Na horodi". Jest też - do dziś aktualna - piosenka "Ne wysoko", o kobiecie, która wyjeżdża do pracy za granicę, zostawiając w kraju swoją miłość. Bardzo zależało nam na nagraniu pieśni "Pływe kacza", która w aranżacji i wykonaniu Pikardyjskiej Tercji była wykonywana na pogrzebach ludzi zamordowanych na kijowskim Majdanie w marcu 2014 roku. Postanowiliśmy też kolejny raz zaśpiewać, ulubioną przez zespół, piosenkę "Zoriuszka", która na poprzedniej płycie pojawia się dwa razy - w wersji mieszanej i żeńskiej. Tym razem - mimo, że w oryginale śpiewają ją tylko kobiety - zdecydowaliśmy się nagrać wersję męską.
 
1. Kak nad jarom
2. W 1791 roky
3. Lubo, bratc'i, lubo
4. Psalm 50
5. Ne wysoko
6. Na horodi
7. Szczedryj weczor
8. Jak w Jerusałymi
9. Wyno, wyno
10. Oj, tam iz-za hory
11. Pływe kacza
12. Na S'ijans'kij hori
13. Oj, na hori jaczmiń
14. Zoriuszka
15. Proliahała put'-dorożka
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl